Kurtka skórzana czy puchowa na zimę?

Wielu panów przed każdym sezonem jesienno – zimowym ma nie lada dylemat, jaką kurtkę kupić na nadchodzące chłodniejsze miesiące. Styliści oraz projektanci odzieży już od kilku lat proponują panom, by inwestowali w dobre jakościowo rzeczy, które są nie tylko stylowe i dobrze się prezentują, ale także służą o wiele dłużej niż ubrania z sieciówek, wykonane z prostych, niezbyt dobrych materiałów. Jaką kurtkę na zimę wybrać? Model skórzany czy puchowy? Poniżej plusy i minusy każdej z nich.

Kurtki skórzane

Kurtki zimowe męskie wykonane z naturalnej skóry modne są już od kilkudziesięciu lat. Nasi ojcowie i dziadkowie w swoich garderobach posiadali przynajmniej jeden model kurtki wykonany z ciężkiej, solidnej skóry, który tak naprawdę przetrwa jeszcze kolejne kilkanaście lat. Kurtki zimowe męskie skórzane dostępne obecnie w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych tworzone są zgodnie z preferencjami i oczekiwaniami panów. Można znaleźć modele klasycznie proste, jak i z wyraźnie zaznaczoną talią oraz te typu slim (wyszczuplające), jak i oversizowe. Kurtka skórzana jest jakościowo niezwykle dobra. Jest ciepła, trwała i niezawodna. Dodatkowo, ta część garderoby pasuje do naprawdę wielu stylizacji. Panowie chętnie ubierają ją do typowo codziennych, casualowych outiftów, jak i do stylizacji typowo biznesowych i wieczorowych. Dobrze wygląda więc z podartymi jeansami, jak i elegancko skrojonym garniturem. Obecnie, niezwykle modne jest noszenie „skóry” do jeansów i koszul. Wygląda to stylowo i seksownie.

Kurtki puchowe

Te kurtki zimowe męskie chyba nigdy nie wyjdą z mody. Są ciepłe, efektowne i zmieniają się wraz z obowiązującymi trendami. Panowie chętnie kupują kurtki puchowe, gdyż można je nosić również na każdą okazję. Świetnie sprawdzają się zarówno przy tych bardzo niskich temperaturach, jak i w okresie przejściowym (typowo jesiennym, gdy wieczory są już dostatecznie zimne). Taka kurtka puchowa może dobrze wyglądać zarówno w wersji codziennej, jak i eleganckiej. Dobrze jest dobrać do niej efektowny zestaw: czapkę, szalik i rękawiczki.

Sprawdź: sklep z kurtkami męskimi