Rodzaje ociepleń stosowanych w kurtkach zimowych damskich

Jedno jest pewne – dobra kurtka zimowa musi być ciepła. Innej opcji nie ma. Idealny stylowy wygląd nie zrekompensuje ci przecież niedostatecznej ochrony przed zimnym powietrzem, które podczas chłodnych dni atakuje nas wszystkich z każdej strony. Nawet jeśli masz już wytypowane pewne kurtki puchowe damskie, zwróć jeszcze uwagę na to, jak zostały one ocieplone. W takiej odzieży stosuje się zwykle dwa typy wypełnień. Używa się w niej albo wypełnień naturalnych, albo wypełnień syntetycznych.

A czym one się od siebie różnią? Czy wypełnienie naturalne zawsze będzie lepsze od tego sztucznego, czyli syntetycznego? Ano niekoniecznie. Nie możesz od razu założyć, że to, co naturalne, sprawdzi się u ciebie idealnie, ale jednak w większości przypadków tak właśnie będzie. W przypadku naturalnych wypełnień możesz mieć do czynienia z różnymi odmianami materiałów: pierzem, puchem albo mieszanką obu tych tworzyw. To właśnie one gwarantują ci pełne ciepło niezależnie od pogody. Zawsze zapewnią ci maksymalne zabezpieczenie przed chłodem. A co z wypełnieniami sztucznymi? One z kolei w większości przypadków tworzone są ze specjalistycznych i oczywiście sztucznych włókien poliestrowych, które w branży odzieżowej znalazły dla siebie liczne zastosowania. Są nieco mniej ciepłe od naturalnych tworzyw, ale mają inne wyjątkowe zalety. Kurtki puchowe damskie wypełnione włóknami poliestrowymi są przede wszystkim bardzo lekkie. Za sprawą uzupełnienia ich sztucznym tworzywem można wyraźnie obniżyć ich wagę. Są też wygodne w użytkowaniu i komfortowe dla ciała. No i zwróć uwagę na ich cenę. Kurtki tworzone z materiałów sztucznych zawsze będą tańsze od tych, które wypełniono naturalnymi surowcami.

Akurat włókna syntetyczne dużo lepiej radzą sobie również z różnymi opadami atmosferycznymi. Nie straszna im ani wichura śnieżna, ani solidne opady deszczu. Takie kurtki błyskawicznie schną, dzięki czemu niemalże od razu po powrocie do domu są ponownie gotowe do użytku. Ta cecha może wyraźnie za nimi przemawiać.