Stylowe dodatki zimowe – ciekawe czapki i szale

Zima, mimo tego że zjawiskowa zza okna, a także na zdjęciach, nie pobłaża nam pod kątem garderoby. Grube kurtki i ubrania wierzchnie nie pozwalają nam wyglądać lekko, powiewnie i oryginalnie. Zawsze mamy możliwość wyróżnić naszą stylizację nieszablonowymi elementami. Nakładanie czapek i szalików zupełnie nie musi być przykrą obowiązkowością.
Czapki, szale, chusty – warto ze względu na zdrowie

Przy niskich temperaturach na zewnątrz warto dbać o ubiór stosowny do pogody. Czapka chroni głowę, część naszego ciała, która jest szczególnie nieodporna na spadki temperatur, ponieważ nie ma nawet minimalnej zatrzymującej ciepło tkanki tłuszczowej. Osłaniając głowę redukujemy zagrożenie chorobą. Podobnie działa to w kwestii szyi, zakładając szalik nie przepuszczamy ani mrozu ani wiatru w rejony wyjątkowo czułe, to znaczy okolice gardła.

Nakrycia głowy – warto ze względu na wygląd

Niezaprzeczalnie pierwszoplanowe jest nasze zdrowie, wizerunek również odgrywa wielką rolę. Zakładając ciągle tę samą kurtkę łatwo jest popaść w znużenie i pospolitość ubioru. Bardzo prosto można uatrakcyjnić to gustownymi dodatkami, właśnie czapkami i chustami.
Warto spróbować kolorów oraz śmiałych krojów

Chusty zimowe dla kobiet

Wiele kobiet decyduje się na pospolite barwy i wzory czapek, i sprawia to, że my i całokształt naszego wyglądu (bardzo często jest to ciemna bądź szara kurtka) wydajemy się smutni. Dodanie na przykład czerwonej czapki i chusty może istotnie ubarwić nasz wizerunek.

W galeriach handlowych lub internecie znajdziemy naprawdę wielki asortyment najróżniejszych wersji oraz kolorów. Swobodnie możemy dokonywać selekcji spomiędzy czapek prostych, z pomponami, jaskrawych i robionych na drutach. Niewątpliwie każdy skomponuje coś perfekcyjnego dla siebie oraz swoich gustów.

Odcienie należy dostosować na podstawie odcienia naszej skóry. Istotne także, żeby lubić odcień. Zakładając na siebie nakrycie głowy w odcieniu, który jest naszym ulubieńcem, bez wątpienia wzrośnie nasza pewność i wiara w siebie. W przypadku szalików warto postawić na ekstrawaganckie motywy czy rzadziej spotykane, np. naprawdę duże, wykroje.
Idealne czapki i chusty poza sezonem

Owszem, priorytetowym zadaniem szali i czapek jest zapewnienie ochrony przed niskimi temperaturami, jednakże nie zaszkodzi zakładać je też przy nieco wyższych stopniach Celsjusza. W inne pory roku warto postawić na lżejsze czapki i chusty. Na pewno spiszą się subtelne chustki typu apaszka. Dokładając je do skórzanej kurtki tworzymy niepowtarzalną stylizację, w rezultacie poczujemy się zjawiskowo, a także kobieco.

Jeżeli i tak należy nosić czapki i szaliki, można trochę poeksperymentować. Stawiając na unikalne odcienie, fasony oraz dodatki możemy pokazać to co lubimy, mimo smętnej aury na dworze.